30 Ağustos Zafer Bayramımızın 97. Yıl dönümü Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilen tören sonrası, çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programı kapsamında, Bartın Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Fener Alayı yürüyüşü ve konser, vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Marşlar eşliğinde, meşalelerle Zafer Bayramı coşkusu sokaklara taşındı.

Valilik önünde gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından, Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Garnizon Komutanı Dz. Alb. Mustafa Çalışkan, Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ile birlikte makamında tebrikleri kabul etti. Başkan Akın sonrasında, 30 Ağustos Zafer bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Bartın Valiliğince düzenlenen resepsiyona katıldı.

Fener Alayı Yürüyüşü Yüzlerce Kişinin Katılımıyla Gerçekleşti

Bartın Belediyesi 30 ağustos Zafer Bayramı’nın 97 yıl dönümü kutlamaları kapsamında Fener Alayı yürüyüşü ve konser düzenledi.  Marşlar eşliğinde yüzlerce kişinin katıldığı Fener Alayı yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda son bularak, kutlamalar konser ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlama programında, Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun gösterisi ve Murat Menteş’in solistliğinde Grup Saki sahne aldı.

“Bu Vatanı Asla Böldürmeyeceğiz”

Fener Alayı yürüyüşü sonrasında konuşma yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşların Zafer Bayramı’nı tebrik etti. Akın, “ Bizler için Dini Bayramlar ne kadar önemliyse Milli Bayramlarda o kadar önemli. Vatan sathı mahallinde sadece Çanakkale’de 250 bin vatan evladını toprağa vermiş ve şehitlik mertebesine erişmiş bir milletin çocuklarıyız. Mustafa Kemal Atatürk; “Ben size ölmeyi emrediyorum” dediği zaman hiç gözünü kırpmadan ölüme giden bu vatan evlatlarının kurmuş olduğu vatandayız. Bu vatanı asla böldürmeyeceğiz. Nerden gelirse gelsin, PKK dan gelsin, FETÖ den gelsin, ABD den gelsin ya da diğer ülkelerden gelsin fark etmez. O günkü şartlarda, o zor şartlarda bu vatanı vermediysek bugün bu şartlarda asla teslim etmediğimiz gibi artık ayaklarının üzerine kalkmak üzere olan bu güçlü dev kalktığı zaman onlar kaçacaklar. Bizler bu akşam bu hassasiyetle Bartın’da yaşayan tüm dostlarımızla hassasiyetimizi gösterdik. Bundan sonra da devam edecek. Gözümüzü kırpmadan vatan sathı mahallinde şehit olabilmeyi göze almış insanlarız. O yüzden hep beraber bu akşam buradayız. Zafer Bayramımız kutlu olsun “ dedi.