30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü kutlandı.

Kutlama programı Bartın Valiliği önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Programına Vali Sinan Güner, CHP Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Garnizon Komutanı V. Dz. Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcı Faruk Kaynak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Baro Başkanı Av. Ferhat Parlatır, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü V. Mesut Özkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri V. Metin Çetin, Siyasi Parti İl Başkanları, İl Müdürleri, Mesleki Kuruluş Temsilcileri ile Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ekrem Altınok katıldı. Programda Atatürk Anıtına Vali Sinan Güner, Dz. Alb. Erkan Şahin ve Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından çelenkler sunuldu. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayrağımızın göndere çekilmesiyle sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı programı şehitlik ziyareti ile devam etti. Vali Sinan Güner ve İl protokolünün katıldığı şehitlik ziyaretinde, şehitlerimiz ve ahirete irtihal etmiş gazilerimiz için okunan Kur’an tilavetinin ardından program sona erdi.

Açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” 30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Türk milletinin bağımsızlık uğruna verdiği büyük mücadelenin zaferle sonuçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıldönümünü kutlamanın gururu ve sevinci içerisindeyiz. 98. Yılını kutladığımız bu zaferin mimarları olan başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Zaferimizin 98. Yılı kutlu olsun”  dedi.