Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde bulunan marketlerde satılan gıda ürünlerinde son tüketim tarihi ile hijyen kontrolleri gerçekleştirdi.

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tüketici sağlığının korunması için kent merkezinde gerçekleştirmiş olduğu denetimlere devam ediyor.  Bir süredir fırın ve pastanelerde çeşitli denetimler yapan ekipler bu defa kent merkezinde ki marketlerde son tüketim tarihi ile hijyen kontrolleri gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın” Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, vatandaşlardan gelen şikayetler, kaldırım ve yol işgali denetimlerinin yanı sıra gıda satışı yapan market ve çeşitli işletmelerde denetimlerine devam ediyor. vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli alışveriş yapabilmeleri arzu ediyor, bunun içinde gıda satışı yapan işletmelerde son tüketim tarihi, hijyen kontrolleri gibi çeşitli denetimlerde bulunuyoruz. Halkımızın sağlığı bizler için çok önemli. Denetimlerimiz aralıksız bir şekilde devam edecek” dedi.