Bartın Belediyesi kent genelinde COVİD-19 salgını tehlikesine karşı başlattığı dezenfektasyon ve temizlik seferberliğine ek olarak Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminalinde gelen ve giden yolcuların ateşini ölçüyor.

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminalinde gelen ve giden yolcuların elektronik ateş ölçerlerle vücut sıcaklığı kontrol ediliyor. Vücut sıcaklığının ölçümünde, normal değerin üzerinde bir durumla karşılaşılması durumunda ise sağlık birimleriyle iletişime geçiliyor. Ayrıca terminal içi ve çevresinde gün boyunca Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Bartın Belediyesi olarak COVİD-19 salgınına karşılık almış olduğumuz tedbirleri her geçen gün artırıyoruz. Yapmış olduğumuz dezenfekte çalışmalarının yanı sıra Bartın Belediyesi Hizmet Binası ve Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminalinde elektronik ateş ölçerlerle vatandaşlarımızın vücut sıcaklığını kontrol ediyoruz. Ayrıca yine Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminalimizde gün boyunca dezenfektasyon ve temizlik çalışmaları yapılıyor.  Vatandaşlarımızın sağlığı bizler için çok kıymetli. Bartın Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ediyor, tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz “ dedi.