Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla olağanüstü önlemler alarak şehrin birçok noktasında tedbir amaçlı çalışmalar yürüten Bartın Belediyesi, cadde ve sokaklarda yol yıkama çalışmaları gerçekleştiriyor.

Birçok cadde ve sokakta yol yıkama çalışması gerçekleştiren ekipler çalışmalarına araç ve yaya trafiğinin tenha olduğu akşam saatlerinde devam etti. Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışma kapsamında Cumhuriyet, Yukarı Çarşı, Hamam, Davut Fırıncıoğlu Caddeleri’nde yıkama ve dezenfektasyon yapıldı.

Çalışma ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” COVİD-19 salgını nedeni ile hiçbir vatandaşın mağduriyet yaşamamasını arzu ediyor, bu yönde de tedbir amaçlı çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz.  Halkımızın ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarımız devam ederken, cadde ve sokaklarımızı da tazyikli su ile düzenli olarak yıkıyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce yürütülen yol yıkama çalışmaları kapsamında son olarak Cumhuriyet, Yukarı Çarşı, Hamam, Davut Fırıncıoğlu Caddeleri’nde yıkama ve dezenfektasyon çalışması gerçekleştirdik.   Hazırlamış olduğumuz program dahilinde yol yıkama ve dezenfektasyon çalışmalarımıza devam edeceğiz “ dedi.