Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler mahalle yol ve kaldırımlarını tazyikli su ile yıkayarak temizlik çalışmaları yapıyor.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın her gün düzenli olarak yapılan çöp süpürme ve kaldırma çalışmalarına ilave olarak yol ve kaldırımlarda kirli görünümü ortadan kaldıracak etkin bir temizlik için tazyikli su ile yıkama çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Akın açıklamasında “Temizlik İşleri Müdürlüğü’müze bağlı işçilerimiz ve araçlarımızla her gün tüm mahallelerimizde ve kent merkezinde düzenli olarak çöp süpürme ve kaldırma çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalara ilave olarak özel süpürgeli sulu sistem temizleme araçları ve tazyikli su veren araçlarımızla yol ve kaldırım yıkama çalışmaları da yapıyoruz. Bu çalışmayla, süpürme işi ile temizlenemeyen, tortu oluşturan veya zemine yapışan kirliliği ortadan kaldırıp hem daha güzel bir görünüm sağlıyoruz hem de teneffüs ettiğimiz havaya karışabilecek mikroplu tozların vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmesini önlüyoruz. Ekiplerimiz Şadırvan Caddesi ve Aşağı Cami Sokak’ta çalışmalarına devam ettiler ” dedi.