Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nin yer teslimi yapıldı.

4 Haziran’da ihalesi gerçekleştirilen Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nin yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı. Müze yapım çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak.

Konu hakkında açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,”Bir toplumun, kültürü, yaşayış biçimi, ekonomik ve bilimsel faaliyetleri gibi birçok konuda bilgiler veren müzeler il turizmi açısından da büyük önem arz etmektedir. Bartın Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ederek 2018 yılında ilimize Kent Müzesini kazandırdık.  Bu yıl 2. yaşını kutlayan müzemizde bugüne kadar 100 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladık.  Ulaşmış olduğumuz bu sayı ve aldığımız güzel yorumlar bizleri çok mutlu etti. Turizmin gelişmesi açısından da çok önemli bulduğumuz müzelerin sayısını artırmak adına da yeni dönem için projeler hazırladık. Bu projelerimizden bir tanesi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesidir. Turgut Işık Caddesi’nde bulunan Belediyemize ait 4 katlı binamızda hayata geçirmek istediğimiz bu projemizin 04 Haziran 2020 tarihinde ihalesini gerçekleştirmiştik. Şimdi ise müzemizin yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı.  En kısa zamanda yapım çalışmalarına başlanacak. Çok önemsediğimiz bir proje. En kısa zamanda bu projemizi de şehrimize kazandırmak istiyoruz. Ayrıca yeni dönem projelerimiz arasında Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzemizin restorasyonu var.  Restorasyonun yanı sıra çevre düzenlemesi de yaparak bu müzemizi çok daha güzel görünüme kavuşturacağız.  Şehrimizin tanıtımı açısında çok önemli bulduğumuz müzelerin sayısını artırmak istiyoruz” dedi.