Bartın Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü ekipleri Tuna Mahallesi Türbe Sokak’ta bulunan yeni yerleşim alanlarının şebeke hattı bağlantı hatları yapmak üzere çalışmalara başladılar.

Çalışmaları Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç yerinde inceleyerek personelden bilgiler aldı.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bir taraftan mevcut hatlarda bakım onarım ve yenileme çalışmaları yaparken bir taraftan da yeni yerleşim alanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere yeni hatlar oluşturduklarını söyledi.

Açıklamasında ayrıca yeni yerleşim alanlarının kanalizasyon ve yağmur suyu gibi diğer alt yapı ihtiyaçlarını da karşıladıklarını belirten Başkan Akın “Belediye olarak kent genelinde bir taraftan mevcut hatlarımızda bakım onarım ve yenileme çalışmaları yapıyoruz. Bir taraftan da yeni yerleşim alanları için ana su şebekemiz üzerinden yeni su hatları oluşturuyoruz. Bunun yanında aynı çalışmaları diğer alt yapı bağlantılarımızda da yaparak yeni yerleşim alanlarının kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesi gibi alt yapı gereksinimlerini de karşılıyoruz. Gerek mevcut hatlarımızdaki bakım çalışmalarımızda gerekse yeni oluşturduğumuz tüm hatlarda uzun yıllar sıkıntı yaşatmayacak kaliteli borular kullanarak vatandaşlarımıza kalıcı hizmetler veriyoruz.  Şuan ekiplerimizle Tuna Mahallesi Türbe Sokak’ta şebeke hattı bağlantı hatları oluşturmak üzere çalışmalara başladı. Kısa zaman içinde çalışmalarımızı tamamlayarak bölgede yaşayan vatandaşlarımızın altyapı ihtiyaçlarını karşılamış olacağız” dedi.