Bartın Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Tuna Mahallesi 204. Sokak’ta oluşturulan yeni yerleşim alanlarının su şebeke hattını yapıyor.

Yapılan çalışma kapmasında yeni yerleşim alanlarına 150 metre uzunluğunda 90’lık PE boru ile ana şebeke su hattı oluşturulacak.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Halkın Şehir suyu şebekesinden 24 saat kesintisiz ve sorunsuz şekilde faydalanması için gece gündüz çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek aynı zamanda yeni yerleşim alanlarının su ihtiyacını da yeni hatlar oluşturarak hızla karşıladıklarını söyledi. Akın açıklamasında “Altyapı hizmetlerimizi halkımıza kesintisiz şekilde sunmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede şimdide Tuna Mahallesi 204. Sokak’ta kurulan yeni yerleşim alanlarının alt yapı gereksinimlerini karşılamak üzere çalışma başlattık. Bu noktada İlk etapta  ana şebekemizden 90’lık PE borular yardımıyla yeni su hattı oluşturmak üzere çalışma yaptık. Oluşturacağımız bu hat üzerinden binaların su bağlantılarını yaparak burada yaşayacak vatandaşlarımızın da alt yapı hizmetlerimizden kesintisiz ve sıkıntısız şekilde faydalanmasını sağlamış olacağız. Belediye olarak tüm birimlerimizle daha güzel, modern, sorunsuz ve huzurlu bir Bartın için halkın emrine amade şekilde gece gündüz demeden çalışarak hizmet vermeye devam ediyoruz ”dedi.