Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin proje çalışmalarının tamamlandığını ve ihale aşamasına gelindiğinin müjdesini verdi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin proje çalışmalarının tamamlandı. Göreve geldiği günden buyana hayatla eğitimi birleştiren belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini sürdüren Başkan Akın, eski hava lokalinin olduğu alana yapılacak olan proje için 16 Aralık’ta ihaleye çıkılacağını söyledi. 2 bin 70 metrekarelik alanda 5 katlı olarak hazırlanan proje içerisinde çok amaçlı 170 kişilik salon, derslikler, konservatuvar salonu, sergi salonu, oyun dans ve ritim salonu, sanat atölyeleri, açık ve kapalı olmak üzere kafeterya bulunuyor.

Bartın’da Önemli Bir Eseri Kazandırmış Olacağız

Kültür ve sanat şehri Bartın’a yakışan bir projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Akın; “Yeni dönem projelerimiz arasında yer alan Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi projemiz ihale aşamasına geldi. 16 Aralık Pazartesi günü ihalesi gerçekleştirilecek.  Sosyal belediyecilik yanımızla, her yaş gurubundan vatandaşlarımıza yönelik sanat atölyelerini bir çatı altında toplayarak, üretken belediyecilik anlayışımızı sürdürmüş olacağız. İhale sürecinin ardından kısa sürede bu projemizi tamamlayarak, kültür şehri Bartın’da önemli bir eseri kazandırmış olacağız” dedi.