Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni dönem projeleri arasında yer alan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde devam eden çalışmaların son durumu ve iç dizaynında yapılacak olan çalışmalarla ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nin iç dizaynı ile ilgili toplantı gerçekleştirdi. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda Belediye Başkan Yardımcıları Necmi Balık ve Ahmet Kömeç, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Yusuf Varnalı, Ar-Ge Başkanı Aykut Oktay Ulu, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Yerel Tarih Araştırmacısı Yazar Çetin Asma, yüklenici firma yetkilileri ve belediye teknik personeli hazır bulundu.  Başkan Akın, çalışmaların son durumu ve iç dizaynı için yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Toplantıya katılan herkesin öneri ve taleplerini dinleyen Başkan Akın, çalışmalar tamamlandığında Bartın’ın önemli bir eser kazanacağını ifade etti.

İlimiz Önemli Bir Esere Kavuşmuş Olacak

Akın; “Yeni dönem projelerimiz arasında olan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’ne büyük önem veriyoruz. Turgut Işık Caddesi’nde bulunan Belediyeye ait 4 katlı binamızda hayata geçireceğimiz müzemizle ilgili binada gerçekleştirilen inşaat çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Kısa sürede inşaat anlamında devam eden çalışmaları tamamlayacağız. Tabii inşaat çalışmalarının ardından hemen müzemizin iç dizaynı ile ilgili çalışmaları başlatacağız.  Bu toplantımızda da müzenin iç dizaynı ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Toplantıya katılanların önerileri dinledim. İnşallah çalışmalar tamamlandığında ilimiz önemli bir esere kavuşmuş olacak.  Bartın’ımız Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin hatıralarının yaşatılacağı önemli bir müzeye sahip olacak” dedi.