Daha önce atıl vasiyette bulunan Hürriyet Mahallesi 583. Sokak’ta bina Bartın Belediyesi tarafından projelendirilerek Hürriyet Yaşam Merkezi haline getirildi. Yapım çalışmaları tamamlanan Hürriyet Yaşam Merkezi 4 Ocak 2020 Cumartesi Günü saat 14.00’da yapılacak olan açılış töreni ile hizmete sunulacak.

Bartın’ı yaşam merkezleriyle tanıştıran Bartın Belediyesi, 2019-2024 yıllarını kapsayan dönemde yeni yaşam merkezlerini vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor. Daha önce Elmalık, Cumhuriyet, Kavallar, Kavaklı ve Şiremirçavuş Yaşam Merkezlerini ilimize kazandıran Bartın Belediyesi 2020 yılının ilk projesi olan Hürriyet Yaşam Merkezi’ni 4 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan törenle hizmete sunacak.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ”Hürriyet Mahallesi 583. Sokak’ta atıl vaziyette bulunan binanın belediyemize geçmesi ile buraya bir yaşam merkezi yapmaya karar verdik. Bin 837 metrekarelik arazi üzerinde olan bu binamız 412 metrekare kapalı, 150 metrekare açık alana sahip. Yapmış olduğumuz düzenlemelerle bu binamız elişi kursları, kuran kursları gibi çeşitli kurslara, özel gün etkinlikleri, eğitim faaliyetleri, sivil toplum kuruluşları etkinlikleri gibi birçok sosyal aktiviteye ev sahipliği yapacak. Ayrıca Hürriyet Yaşam Merkezimin içinde Hürriyet Mahallesi Muhtarlık bürosu da hizmet verecek. 2020 yılının ilk projesi olan Hürriyet Yaşam Merkezimizi 4 Ocak 2020 Cumartesi Günü Saat 14.00’da yapacağımız açılış töreni ile hizmete sunacağız. Açılış törenimize tüm halkımız davetlidir “ dedi.