Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü Çaydüzü Mahallesi 89 Nolu Sokak’ta yağmur suyu hattı oluşturmak üzere çalışma başlattı.

Bartın Belediyesi yeni yerleşim alanlarına altyapı desteği sağlamaya devam ediyor. Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak yeni yerleşim alanlarının oluştuğu Çaydüzü Mahallesi 89 Nolu Sokağa 600’lük beton borularla yağmusuyu hattı oluşturmak üzere çalışma başlattı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni yerleşim yerlerinin olduğu Çaydüzü Mahallesi 89 Nolu Sokak’ta altyapı sorununun yaşanmaması için yeni yağmursuyu hattı çalışması yaptıklarını söyledi.

Akın,” Uzun süreli veya aniden bastıran şiddetli yağışlar sonrasında oluşabilecek yaka selleri ve taşkınlara karşı önceden tedbir almak için bu riski taşıyan tüm mahallerimizde geniş çaplı alt yapı çalışmaları yaparak önler alıyoruz. Bu kapsamda da yeni yerleşim yerlerinin olduğu Çaydüzü Mahallesi 89 Nolu Sokak’ta yağmusuyu hattı oluşturmak için çalışma başlattık. Çalışmalarımızın tamamlanması ile bu noktada yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olacağız“ dedi.