Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kent için sorun teşkil eden trafiğe köprülerle çözüm yolu buldu. Akın’ın 50+1 projelerinin arasında yer alan Bartın Trafik Planı Projesi, halkın teveccüh göstermesi neticesinde uygulanacak.

Belediye Başkanı Cemal Akın 31 Mart Yerel Seçimlerine 50+1 projeyle girdi. Akın, projelerini tek tek vatandaşlara anlatırken, şehrin trafik sorununun Yeni İmar Planında gösterilen köprüler ile çözülecek dedi. Akın proje ile ilgili yaptığı açıklamasında, “ Bartın trafiğine köprüler çare olacak. Ekibimizle birlikte 2012 yılında başlattığımız ve 6 yıl sıkı bir takip ve mücadele ile tamamlanan İmar Planında 15 köprü işlendi. İki koldan gelerek Bartın’ı üçe ayıran Bartın Irmağı üzerinde yapılacak 15 köprüden biri olan Bartın Irmağı (TOKİ) Köprüsü’nün temeli atıldı. Allah nasip eder, siz değerli vatandaşlarımız da teveccüh gösterirse 2019-2024 yıllarını kapsayan yeni çalışma dönemimizde İnkumu Durağı-Fidanlık arası köprü ile Toptancılar Sitesi-Çaydüzü arasındaki köprü bağlantısı ve yollar n kısa zamanda tamamlanarak 52 bin araçlık Bartın trafiği rahatlatılacak, Bartın kent içi toplu taşıma ve kent içi trafik planı hazırlanacak” dedi. Akın, “ Yeni İmar Planında 15 tane köprü var. Bu 15 köprünün 4’ü yaya köprüsü. Ama özellikle 2 tanesi çok önemli. Kız Meslek Lisesi’nin yanından Fidanlığa çıkacak olan köprü oradan da yeni yapılacak olan adliyenin hemen yanından çevre yoluna bağlanacak olan yol Kemerköprü ve Asma Köprü’yü rahatlatacak. Öbür tarafta Gecen köyü. Gecen mahallesinden Ağdacı’ya Ağdacı’dan karayollarının olduğu bölge Balamba’ya çıkacak. Bu da Çatmaca, Hastane ve Özel İdare Kavşağı’nı rahatlatacak. Bu trafik ancak bu şekilde rahatlatılır. Bu yollarda sadece köprü koymak yetmiyor geçiş hatları gerekiyor” dedi.

Proje Kapsamında Planlanan Köprüler

Boğaz – Liman, Topluca – Gürgenpınarı, TOKİ – Küçük Sanayi Sitesi, Eski Mezbahane Yanı – Orduyeri, Fatih İlköğretim – Kanlıırmak, Çağlayan – Tuna, Kemerköprü – Tabakhane Sokak, Öğretmenevi – Taşköprü Sokak, Şiremirçavuş – Karaköy, Gecen – Ağdacı, Terminal Mevkii – Kutlubeydemirci, Yalı 1 – Kaynarca, Yalı 2 – Kaynarca, Belediye Sosyal Tesisleri –  Kemer Meydanı, Fidanlık – Kız Meslek Lisesi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşların teveccüh göstermesi neticesinde, Bartın Belediyesi’nin planla ile uygulamayı birleştiren belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini sürdüreceğini ifade etti. Akın, 31 Mart Yerel Seçimlerinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.