Bartın Belediyesi hayatı kolaylaştıracak bir projeyi daha uygulamaya başlıyor. Çocuklarımızın erken yaştan itibaren trafik eğitimi alarak yetişmeleri amacıyla projelendirilen Trafik Eğitim Parkı için çalışmalar başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler park alanının zemin tesviyesini yapmaya başladı.

Ülkemizde trafik kazaları, her yıl binlerce insanımızın hayatını kaybetmesi, on binlerce insanımızın yaralanması ve milyonlarca lira maddi hasar oluşturarak iş gücü ve enerji kaybına neden olmaktadır. Trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde bilinçli yeni nesiller yetiştirmek amacıyla da yeni dönem için “Trafik Eğitim Parkı” projesi Kemerköprü Mahallesi 151. Cadde üzerinde bulunan 3382 metrekarelik alanda hayata geçirilerek halkımızın hizmetine sunulacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın,  “Kemerköprü Mahallesi 151. Cadde üzerinde bulunan 3382 metrekarelik alanda hayata geçirilecek olan Trafik Eğitim Parkı projesi çocuklara trafik eğitiminin küçük yaşlardan itibaren verilmeye başlanacağını söyledi. Akın “Trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde bilinçli yeni nesiller yetiştirmek amacıyla, gündelik hayatımızın akışını belirleyen trafik gibi önemli bir konuda, öğrencilerin güven duygusunun arttırılmasını sağlamak, trafik ve çevre bilgilerini geliştirmeyi amaçladıklarını, bu kapsamda da Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz Trafik Eğitim Parkı’nda zemin tesviye çalışmalarına başladı. Çalışmalarını başlattığımız projenin tamamlanmasıyla birlikte Bartın’da yapılan ilk eğitim parkı olacağını söyledi.”