Bartın Belediyesi 133 işçi personeli kapsayan toplu iş sözleşmesine imza attı. Sözleşme 29 Şubat 2020 tarihine kadar geçerli olacak.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Başkanlığında yapılan imza törenine Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Taner Çetin, Recep Çömlek, Ruhsat ve denetim Müdürü Coşkun Altay, Mali Hizmetler Müdürü Yelda Özcan, Mahalli İdareler  İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz, Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Osman Karataş, Şube Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri İlyas Gazek, Derya Düzoğlu ve İşyeri Temsilcisi Sedat Karbuz katıldı.

Belediye-İş Sendikası ve Bartın Belediyesi adına Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) ile bir yıl süreli Toplu İş Sözleşmesi taraflarca imzalandı. Sözleşme 133 personeli kapsayacak. İmza töreninin ardından açıklamada bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Belediye-İş Sendikası ve Bartın Belediyesi adına Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) ile bir yıl süreli Toplu İş Sözleşmesi hakkında görüşmeler tamamlanarak, bugün sözleşmeyi imzaladık. Yeni Toplu İş Sözleşmesi kapsamında işçi personelimizin ücret zammı konusunda günlük yevmiyelerinin ilk altı ay 11,00.-TL.ikinci altı ay için ise 12,00.-TL.’lik zam gerçekleşti. Bazı sosyal haklar konusunda da iyileştirmeler yaptık. Toplu İş Sözleşmesi 1 Mart 2019 ile 29 Şubat 2020 tarihleri arasında geçerli olacak. Bartın Belediyesi olarak personellerimizin haklarının korunması ve çalışarak hak ettikleri imkanlara sahip olmaları konusunda oldukça hassas davranıyor, hak ettikleri iyileştirmeleri yapmaya gayret ediyoruz. 133 İşçi personelimizi kapsayan Toplu İş Sözleşmesinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.