Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan ve yapım çalışmaları devam eden Yalı İskelesi’nde çalışmalar hız kazandı.

Bartın tarihine ışık tutan mekanlar arasında yer alan Yalı İskelesi, Bartın Belediyesi’nin restorasyon çalışması ile tekrar hayat bulacak. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Yalı İskelesi’nin yapım çalışmaları devam ederken Başkan Akın’da sık sık alanı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler alıyor.

Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında kentteki tarihi ve kültürel mirasa her zaman büyük önem verdiklerini belirterek bu mirasları en güzel şekilde gözler önüne serecek proje ve çalışmaları hayata geçirdiklerini söyledi.

Akın,” Geçmişimizi yaşatmak adına yapmış olduğumuz çalışmalara bir yenisi de Yalı Bölgesi’nde ekliyoruz. 1700’lü yıllardan itibaren kullanılmakta olan tarihi Tahmil Tahliyesi İskelesi, 1903 yılında restorasyon ile ahşap iskele yerine taş iskele olarak yeniden onarılmıştır. 1929 yılında ise tekrardan betonarme olarak inşa edilmiş ve günümüze kadar aynı şekilde kullanılmaya devam etmiştir. Bartın Belediyesi olarak bizlerde Bartın tarihinde en büyük rol oynayan iskelemizi restore ederek tarihimizi ölümsüzleştirmek istiyoruz” dedi.