İl Hıfzısıhha Meclisi’nin kararı ile Bartın Valiliği koordinesinde oluşturulan ve Bartın Belediyesi personellerinin de yer aldığı “Vefa Sosyal Destek Grubu” 112-155-156 destek hatlarını arayarak yardım talebinde bulunan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların isteklerini yerine getiriyor.

65 yaş üzeri evden çıkma yasağı olan vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine ulaştırmak için Bartın Valiliği tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ekibine Bartın Belediyesi tarafından 3 araç ve 9 personel verildi. Uygulama başladığından bu yana ekipler 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasını aralıksız sürdürüyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ”Değerli büyüklerim,112 – 155 – 156’yı arayarak ihtiyaçlarınızı Vefa Sosyal Destek Grubu’na iletebilirsiniz. Sizler bizim için çok değerlisiniz, sağlığınız bizim için çok önemli. Evinizde kalın. Size bir telefon kadar yakınız. Valiliğimizin koordinasyonunda tüm görevliler sizin için çalışıyor.” dedi.