Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler mahalle yollarını sıcak asfalt malzeme ile düzenleyerek bakımdan geçiriyor. Ekipler son olarak Orduyeri Mahallesi Şehit Kenan Cansev Sokak’ta çalışmalarına devam ettiler.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın mahalle yollarında çeşitli sebeplerden dolayı tahribata uğramış noktaları sıcak asfaltla sorunsuz hale getirdiklerini söyledi.

Akın açıklamasında “Belediye olarak kent genelinde vatandaşlarımıza araçla ve yaya olarak sıkıntısız şekilde ulaşım sağlamak için ne lazımsa yapıyoruz. Bu bağlamda çok sayıda yeni imar yolunu ulaşıma açtık. Yeni merdivenler yaptık. Doğal gaz ve diğer alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yolları yeni baştan düzenledik. Kent merkezindeki parke taşlarla düzenlenmiş eski ve hasarlı haldeki yolları tamamen söküp sıcak asfaltla düzenledik.  Şimdide mahalle yollarımızdaki hasarlı noktaları sıcak asfaltla sorunsuz hale getirerek vatandaşlarımıza sarsıntısız ve sıkıntısız şekilde ulaşım imkanı sağlıyoruz ”dedi.