Bartın Belediyesi kent merkezinin daha çağdaş bir çehreye kavuşması adına başlatmış olduğu yeraltı çöp konteyneri yerleştirme çalışmalarına Kemerköprü Mahallesi’nde Şehit Ahmet Uğur Sokak’ta devam etti.

Bartın Belediyesi toplu çöpün çok çıktığı bölgelere yerleştirmiş olduğu yeraltı çöp konteyneri ile vatandaşların konteynere el değmeden daha hijyenik şekilde çöplerini atabilme imkanı sunmaya devam ediyor.  Daha önce Bartın’da 20 tane çöp konteynerini yerin altına alan Bartın Belediyesi çalışmalarına son olarak Kemerköprü Mahallesi’nde Şehit Ahmet Uğur Sokak’ta devam etti.

Çalışma hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Daha yaşanabilir, daha düzenli ve daha temiz bir Bartın için yapmış olduğumuz çalışmalardan bir tanesi olan çöplerin yeraltına alınması çalışmalarımıza Kemerköprü Mahallesi’nde Şehit Ahmet Uğur Sokak’ta devam ettik. Kapakları otomatik sistemle kapanan, ayakla açılan pedal sistemine sahip yeraltı çöp konteynerleri ile vatandaşlar konteynere el değmeden daha hijyenik şekilde çöplerini atabilme imkanı buluyor.  Ayrıca bu çalışma ile koku, çöp suyu sızıntısı ve görüntü kirliliğinin önüne geçmiş oluyoruz. İnkumu Tatil Beldemizde 28 adet Bartın Kent Merkezinde 20 olmak üzere toplan 48 çöp konteynerini yeraltına aldık.  Şehrimizi daha çağdaş bir çehreye kavuşması adına başlatmış olduğumuz bu çalışmamıza ihtiyaç duyulan noktalarda devam edeceğiz. Bartın Belediyesi olarak altyapı ve üstyapı çalışmaları ile hem vatandaşlar için hayatı kolaylaştırıyor, hem de ilimizi daha güzel bir görünüm kazandırmaya devam ediyoruz” dedi.