Bartın Belediye tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kentin dört bir tarafı Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri ile donatılarak süslendi.

Günler öncesinden başlayan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı hazırlıkları kapsamında caddeler, meydanlar, üst geçitler ve resmi binalara Atatürk posteri ve Türk bayrakları asıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Tüm dünya gibi ülkemizde zor bir süreçten geçiyor.  Koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı buruk kutlayacağız. Bu zor süreçte 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu yaşatabilmek için caddeler, meydanlar, resmi kurumlar ve üst geçitlere 2 bin adet Atatürk posteri ve Türk Bayrağı asarak şehrimizi 19 Mayıs’a en iyi şekilde hazırladık. Ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünün sonsuza kadar devam edeceği gerçeğiyle, Türk gençliğini sevgiyle selamlıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, minnetle anıyorum” dedi.