Koronavirüs ile mücadele kapsamında halkın sağlığını korumak için bir çok çalışma yürüten Bartın Belediyesi, vatandaşların  işlemlerini belediyeye gelmeden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan “E-BELEDİYE” projesi sayesinde online olarak internet üzerinden yapmasına olanak sağlıyor.

Bartın Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında belediye birimlerinde yoğunluk yaşanmaması amacıyla vatandaşlara online ve mobil hizmet sunuyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan “E-BELEDİYE” projesi sayesinde “www.bartinbelediyesi.com” adresinden vatandaşlara borç ödeme ve sorgulama, ruhsat işlemleri, nikah işlemleri, mezarlık bilgi sistemi gibi bir çok konuda hizmet veriliyor. Yine Bartın Belediyesi internet sitesinde ana sayfada bulunan “Mesajınız İçin” menüsünde yer alan “Başkana Mesaj“ bölümünden şikâyet, talep ve ihtiyaçlar Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın doğrudan kendisine iletiliyor. Sitede ayrıca her gün güncellenen haberler ve bilgilerle belediye ile ilgili çalışma ve duyurular yer alıyor.

9 ayda 156 bin kişi ziyaret etti

Vatandaşların fatura ödeme işlemleri için belediyede oluşabilecek yoğunluğu ve Koronavirüsün yayılma riskini azaltmak amacıyla web sitesine büyük önem veren Bartın Belediyesi, mobilden de hem faturalarını ödeyebilme hem de su abonelik işlemlerini gerçekleştirme imkânı sunuyor. “www.bartinbelediyesi.com” adresine 2020 yılının dokuz aylık bölümünde 150 bini aşkın ziyaret olurken, 5 bin 463 kişi site üzerinden su borcu, çevre temizlik ve emlak vergisi gibi ödemelerini gerçekleştirdi.

Pandemi Döneminde Bu Hizmetimiz Büyük Önem Kazandı

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “Belediye olarak göreve başladığımız günden itibaren çok sayıda projeye imza atarak memleketimize en güzel şekilde hizmet verdik. Bu kapsamda vatandaşlarımıza artık hayatın vazgeçilmezleri arasına giren internet hizmetleri aracılığıyla da kolaylıklar sunuyoruz. Yeni dönem projelerimiz arasında yer alan “E-BELEDİYE” projemiz sayesinde “www.bartinbelediyesi.com” adresinden vatandaşlarımızın evlerinden ve işyerlerinden su faturası ve emlak vergisi gibi ödemelerini yapmalarını sağladık. Özellikle pandemi döneminde bu hizmetimiz büyük önem kazandı. Vatandaşlarımız internet üzerinden iş ve işlemlerini gerçekleştirebilirler” dedi.