Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ile birlikte Sanayi Sitesi’nde bulunan iş yerlerinde  denetim gerçekleştirdi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen “Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge çerçevesinde Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Sanayi Sitesinde gerçekleştirilen denetimlere katıldı.  İşyeri sahiplerine Koronavirüs  tedbirlerine normalleşme sürecinde de aynen devam etmeleri konusunda uyarıların yapıldığı denetimlerde Başkan Akın’a Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç eşlik etti. Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile yürütülen denetim faaliyetleri kapsamında esnafını gezen Akın, denetim sırasında vatandaşlara yönelik rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik uyarılarda bulunarak, maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesini istedi.

Maske, Mesafe ve Temizlik Kuralları Önemli

Denetim sonrası değerlendirmelerde bulunan Akın; “Koronavirüs salgınıyla mücadelede, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulması ve kontrollü sosyal hayatın sağlanması amacıyla denetimlerimiz devam ediyor. Son olarak “Sağlık İçin Herkes İçin” sloganı çerçevesinde İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla Sanayi Sitemizde esnaflarımızı ziyaret ettik. Maske, sosyal mesafe ve uyarıcı levhaların denetimlerini yaptık. Esnaflarımıza gerekli bilgilendirmeyi yaptık. Tedbir kurallarının önemini anlattık. Esnaflarımıza kurallara uydukları için teşekkür ediyorum. ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ tedbirlere uyalım. Bu salgın sürecini ancak tedbirlere uyarsak atlatabiliriz” dedi.