Salı ve Cuma günleri hizmet veren Galla Pazarı ile Kapalı Pazaryeri, Bartın Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Bartın Belediyesi vatandaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için Salı ve Cuma günleri kurulan Galla Pazarı ile Kapalı Pazaryeri’ni bir gece önceden dezenfekte etti.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanların başında gelen pazaryerlerimizde önlemlerimizi artırıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar kapmasında Kapalı Pazaryerine el yıkama için lavabo ile muhtelif yerlerine el dezenfektanı yerleştirdik. İl Hıfzısıhha Meclisi kararı gereği pazaryeri ve marketlere çocukların alınmayacağı ile ilgili afişler Belediyemizce yaptırılarak Galla Pazarı ve Kapalı Pazaryeri girişlerine asıldı. Tezgâhlar arasında ki mesafe 3 metreye çıkarıldı. Galla Pazarı’nın etrafı panel çitlerle çevrilerek pazaryeri girişi ve çıkışı kontrol altına alındı. Bu çalışmaların yanı sıra Salı ve Cuma günleri hizmet veren Galla Pazarı ve Kapalı Pazaryerini kurulmadan önce ve sonra  dezenfekte ediyoruz.  Bizlerin yapmış olduğu çalışmalar kadar vatandaşlarımızın da çok dikkatli olması ve kurallara uyması gerekiyor.  Değerli halkımızın pazaryerlerinde aldığımız tedbirler doğrultusunda uyarıları dikkate alarak alışveriş yapmasını ve kısa süre içinde alışverişlerini tamamlayarak pazaryerinden ayrılmalarını rica ediyoruz” dedi.