Bartın Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları tamamlandıktan sonra Bartın Belediyesi Engelsiz Sanat Evi olarak hizmet veren tesiste Başkan Akın’a sürpriz yapıldı.

Dezavantajlı guruplara yönelik, eğitim, spor ve serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri tesis ya da alanların büyük ölçüde eksikliği hissedilirken, Bartın Belediyesi, eskiden mezbaha olarak kullanılan ve uzun süredir atıl durumda olan binayı restore ederek, Engelsiz Sanat Evi olarak hizmete açtı. Çok sayıda vatandaşın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Bartın Belediyesi Engelsiz Sanat Evi’nin oluşturulması aşamasında büyük katkıları olan Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği Başkanı Berna Şengün ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Belediye Başkanı Cemal Akın’a çok önemli bir tesisi Bartın’a kazandırdığı ve her zaman otizmli ve engelli vatandaşların destekçisi olduğu için, Engelsiz Sanat Evi’nde düzenledikleri programla sürpriz yaptılar. Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği Başkanı Berna Şengün yaptığı açıklamasında, Belediye Başkanı Akın’ın Otizmli ve Engelli Dostu olduğunu, her zaman her konuda büyük destekçileri olduğunu ifade etti. Başkan Akın, tertip edilen programda yaptığı konuşmasında her bir bireyin engelli adayı olduğunu vurguladı. Akın, “ Bartın Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımıza yönelik birçok çalışmalar içerisinde bulunduk. Her zaman destekçileri olarak, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklerimize kanalize ettik. İnanın her biri birbirinden yetenekli ve başarılı olan engelli ve otizmli dostlarımızın destekçisi olmaya devam edeceğiz. Belediyecilik hizmetleri sadece su kanalizasyon değildir. Sosyal Belediyecilik ve insan odaklı hizmet anlayışımızla da halkımızın ihtiyaç duyduğu alanlarda hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Cemal Akın, konuşmasının ardından Engelsiz Sanat Evi’nde eğitim gören öğrenciler tarafından üzerinde “ Otizm ve Engelli Dostu Cemal Akın” yazan sürpriz pastayı öğrencilerle birlikte kesti. Sürpriz kutlama programının ardından Başkan Akın, Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği Başkanı Berna Şengün, Yönetim Kurulu Üyeleri, öğrenciler ve aileleri sohbet etti.