Bartın Belediyesi tarafından mahallelerin cadde ve sokaklarında görevlendirilen Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı temizlik ekipleri daha temiz ve sağlıklı bir çevre için aralıksız şekilde çalışıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri mahallelerde koordineli şekilde gerçekleştirdiği çalışmalarına Orduyeri Mahallesi’nde devam etti. Ekipler taşıt ve yaya yollarına kadar uzanan yabani bitkileri temizleyerek hem vatandaşlara daha iyi ulaşım imkanı sağlarken hem de oluşan görüntü kirliliğini ortandan kaldırdı. Temizli İşleri Müdürlüğü ekipleri yabani ot temizliği çalışmasının yanı sıra vatandaşların toz ve topraktan olumsuz şekilde etkilenmemesi için araç yolu ve kaldırımları tazyikli suyla yıkadı. Ekipler ayrıca oluşabilecek sineklenme ve kötü kokunun da önüne geçmek amacıyla çöp konteynerlerini ilaçlayarak dezenfekte etti.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Vatandaşlara daha temiz ve sağlıklı bir çevrede huzurla yaşama imkânı sağlamak amacında olduklarını ve bu kapsamda da benzer çalışmanın diğer mahallelerde de devam edeceğini söyledi.