Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı yarıyıl tatili dolayısıyla karne alan öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi münasebeti ile İstiklal İlkokulu’nda karne dağıtım tören düzenlendi. Törende Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve protokol üyeleri öğlencilere karnelerini takdim ettiler.

Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında öğrencilerin bu mutlu günlerinde yanlarında olmaktan dolayı büyük sevinç ve heyecan duyduğunu söyledi.

Akın açıklamasında „Göreve geldiğim günden beri öğrenci kardeşlerimiz okullarına huzur ve güvenle gitsin ailelerinin gözü arkada kalmasın, sıkıntı yaşamadan eğitim görsünler diye belediye olarak üzerimize ne düşerse ve yapabileceğimiz ne varsa yaparak  elimizden gelen her türlü desteği verdik. Onların başarıyla yarıyıl tatiline girdiğini görmekten ve karne aldıkları bu mutlu günde yanlarında olmaktan dolayı büyük mutluluk duydum. Tüm eğitim camiasına, öğrenci ve velilere sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum” dedi.