Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Tevfik Başakar Orta Okulu tarafından düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarına katıldı.

Vali Tevfik Başakar Orta Okulu Binasında gerçekleşen fuarda öğrenciler hazırlamış oldukları çalışmaları sergilediler.  Fuarın açılışını gerçekleştiren Bartın Belediye Başkan Cemal Akın, okul müdürü Ersin Uzun ve davetliler ile stantları gezdi. Yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Cemal Akın, öğrencilerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerin yapmış oldukları çalışmaları büyük bir hayranlıkla inceleyen Başkan Cemal Akın, genç öğrencileri tebrik ederek eğitim öğretim hayatlarına başarılar diledi. Programın devamında Vali Tevfik Başakar Orta Okulu anı defterine duygu ve düşünceleri yazan Başkan Cemal Akın, okul müdürü Ersin Uzun ile bir süre sohbet etti.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “İl Genel Meclis Üyemiz Orhan Ölçek ile Vali Tevfik Başakar Orta Okulu tarafından düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarına katılarak öğrencilerimizin hazırlamış oldukları çalışmaları inceledik. Genç kardeşlerimiz çok güzel çalışmalara imza atmışlar. Gençlerimizin bilimin ışığın altında toplanması bizleri çok mutlu ediyor. Onları gelişiminde katkısı olan değerli öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, öğrenci kardeşlerimize de eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.