Bartın Belediyesi tarafından 27 Ocak 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Kent Müzesi, okulların ilk ara tatili sebebiyle ziyaretçi akınına uğradı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl ilk kez 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında uygulamaya başladığı ara tatilde Kent Müzesi ve Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi öğrenci ve veliler tarafından ziyaret edildi. Okulların arar tatil etkinlikleri kapsamında Kemal Samancıoğlu Müzesi’ni 750, Bartın Kent Müzesini ise 2500 kişi ziyaret etti. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamasında,

“Öğrenci kardeşlerimizin, bu sene ilk kez gerçekleştirilen arar tatil uygulamasını çok verimli geçirdiklerini umuyorum. Velileri ile birlikte Kent Müzesini ve Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesini ziyaret eden öğrenci kardeşlerimiz, kentimizin kültürünü, gelenek ve göreneklerini, tarihini, kentimizin sahip olduğu değerleri yakından tanıma fırsatı buldular. Çocuklarıyla birlikte müzeleri ziyaret eden vatandaşlarımız ise anılarını tazeleyerek geçmişe yolculuğa çıktıklarını ifade ettiler. Kent Müzesine gelen ziyaretçilerimizden gelen geri dönüşler ise Bartın Belediyesi olarak son derece başarılı bir hizmet gerçekleştirdiğimizi gösteriyor. Henüz müzelerimiz ziyaret etmemiş olan vatandaşlarımız da serbest zamanlarında ziyaret etmelerini diliyorum” dedi.