Bartın Kent Müzesi ile Bartın Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi 09 Haziran tarihi itibariyle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Covid-19 virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında bir süredir kapalı olan Bartın Kent Müzesi ile Bartın Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi, 09 Haziran tarihi itibariyle açıldı.  Saat 09.30 ile 18.00 saatleri arasında ziyaret açık olan müzelerde sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uygun olarak düzenlemeler yapılırken, müzelere belirli sayıda ziyaretçi kabul edip ziyaretçilerin maske ile gezmeleri, hiçbir noktaya temas etmemeleri ve ziyaret öncesi ve sonrasında dezenfektan maddelerle ellerini dezenfekte etmeleri sağlanacak.

Açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Bir süredir kapalı olan Bartın Kent Müzesi ile Bartın Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi 09 Haziran tarihi itibariyle ziyaretçilere kapılarını açtı.  Periyodik aralıklara dezenfektesini gerçekleştirdiğimiz müzelerimizde önlemlerimizi en üst düzeyde tutuyoruz.  Sosyal mesafenin korunması amacıyla müzelerimize belirlenen sayılar çerçevesinde ziyaretçi kabul edip ziyaretçilerin maske ile gezmeleri, hiçbir noktaya temas etmemeleri ve ziyaret öncesi ve sonrasında dezenfektan maddelerle ellerini dezenfekte etmeleri sağlıyoruz. Müzelerimiz Pazartesi günleri dışında haftanın 6 günü saat 09.30 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açık olup, müzelerimizi ziyaret etmek isteyen tüm vatandaşlarımız güven içinde müzelerimizi gezebilirler. “ dedi.