Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Gecen Mahallesi Mezarlığında yabani ot temizleme çalışması yapılıyor.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatıyla şehir mezarlıklarını düzenli olarak bakımdan geçiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Kurban Bayramı öncesinde de temizlik çalışmalarına devam ediyor. Ekipler son olarak çalışmalarını Gecen Mahallesi Mezarlığında sürdürürken çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç’te yerinde inceledi.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın mezar yerlerini ve yollarını temizleyerek vatandaşların bayram arifesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde sıkıntı yaşamasını önlemeyi ve mezarlıklara hoş bir görünüm kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Akın açıklamasında “Hızla uzayan yabani otlar mezar yollarını kapatmakta ve görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Bu otlar aynı zamanda hızlı kuruduğu için küçük kıvılcımlarla tutuşma riski de oluşturmaktadır. Bu sebeple belediye olarak şehir mezarlıklarımızda düzenli olarak yabani ot temizliği yapıyoruz. Sadece şehir mezarlıklarımızda değil parklarda ve orta refüjlerimizdeki yabani otları da temizliyoruz. Bu şekilde ulaşımda yaşanabilecek sıkıntıları ve bu otların çevrede oluşturduğu görüntü bozukluğunu ortadan kaldırıyoruz” dedi.