Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kent merkezinde ki mezarlıklarda yabani ot biçme ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Halatçıyaması Mezarlığında ki çalışmalarını tamamlayan ekipler Aladağ Mezarlığını bayram ziyaretlerine hazırlamak üzere çalışma başlattılar.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında vatandaşlar yakınlarının mezarlarını ziyarete geldiklerinde sıkıntı yaşamasınlar, mezar yollarıyla,  çevreleri yabani otlar ve uzanan ağaç dallarıyla kapanmasın diye çalışma başlattıklarını söyledi.

Akın açıklamasında “Belediye olarak kentte  etkisini göstermeye başlayan bahar mevsimi dolayısıyla mezarlıklarımızda yabani otların büyümesi ağaç dallarının uzaması gibi sebeplerden dolayı oluşabilecek sıkıntıları önlemek için  kapsamlı bir çalışma başlattık. Bu çalışmalarımız kapsamında hasar görmüş mezar yollarını da yeniden düzenleyip mezarların çevrelerinde ihtiyaç duyulan noktaları bakımdan geçiriyoruz“ dedi.