Bartın Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesinde şehir mezarlıklarında başlatılan bakım çalışmaları Aladağ Mahallesi Kavallar Mezarlığında yabani otların temizliği ile devam ediyor.

Çalışma ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, mezarlıklarda düzenli olarak ot temizliği çalışması yaptıklarını yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde de vatandaşların kabir ziyaretlerinde sıkıntı  yaşamamaları için tüm mezarlıklarda bakım onarım çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Akın açıklamasında “ Halkımızın Kurban Bayramında mezarlık ziyaretlerinde bulunurken hiçbir sorunla karşılaşmamaları tüm mezarlıklarımızda bakım onarım ve yabani ot temizliği çalışması başlattık. Çalışmalarımız kapsamında Gaffar ve Gölbucağı Mezarlılarında ki çalışmalarımızı tamamladık. Şuanda ise ekiplerimiz çalışmalarını Aladağ Mahallesi Kavallar Mezarlığında sürdürüyor. En kısa zamanda içinde buradaki çalışmalarımızı tamamlayarak ihtiyaç duyulan diğer mezarlıklarımızda çalışma başlatacağız. Kurban Bayramı Arifesine kadar tüm mezarlıklarımızı hazır hele getirmiş olacağız” dedi.