COVİD-19 virüs salgınını önlemeye yönelik çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Bartın Belediyesi kent merkezinde ki marketlerde de çeşitli tedbirler almaya devam ediyor.

Marketlere maskesiz gelen vatandaşlara belediye ekiplerince maske verilerek sosyal mesafe kuralı hakkında bilgilendirmelerde bulunuluyor.  Ekipler ayrıca marketlerde  fiyat-etiket kontrolü gerçekleştiriyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın” Tüm dünya gibi ülkemizde zor bir süreçten geçiyor.  Bu süreci en az hasarla atlatmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  Düzenli olarak yürütmüş olduğumuz dezenfekte çalışmalarının yanı sıra halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda da çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  Ekiplerimiz pazaryerleri başta olmak üzere kent merkezinde ki marketlerde tedbir amaçlı çalışmalarına devam ediyorlar. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz maskesiz alışverişe gelen vatandaşlarımıza maske vererek uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmelerde bulunuyorlar. Yine COVİD-19 virüs salgını kaynaklı yaşanabilecek fiyat artışlarının önüne geçmek ve vatandaşların güvenli alışveriş yapabilmeleri için sık sık denetler gerçekleştiriyor.  Bizlerin yapmış olduğu çalışmalar kadar vatandaşlarımızın da çok dikkatli olması ve kurallara uyması gerekiyor. Halkımızın uyarıları dikkate alarak alışveriş yapmasını ve kısa süre içinde alışverişlerini tamamlarını istiyoruz.  Bu süreci halkımızın desteği ile çok daha kolay aşacağımızı düşünüyor, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.