Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Geleneksel Yanaz Köyü Güreş Müsabakalarını izledi.

Etkinliğe Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve Teşkilat Üyelerimiz ile birlikte katılan Başkan Cemal Akın müsabakalar öncesinde sporcuların yanına giderek başarılar diledi. Daha sonra müsabakaları izleyen Başkan Cemal Akın programın sonunda dereceye giren Bartın Belediyemiz Güreş Takımı Sporcu Mert Gülbay, üçüncü olan Mesut Kaya, dördüncü olan Burak Öztoprak ve Başpehlivan olan İbrahim Kitapçı’ya madalyalarını takdim etti.

Madalya töreninin ardından konuşma yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “ Bartın Belediyesi olarak ilimizde sporu çeşitlendirmek ve gençlerimizin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurmuş olduğumuz güreş takımımız birçok başarıya imza attı. Spor kulübümüzde eğitim alan birçok sporcu kardeşimiz milli forma ile ülkemizi temsil ediyor. Buda bizleri çok mutlu ediyor. Yanaz Köyü’nde gerçekleştirilen Geleneksek Güreş müsabakaları da ata sporumuzu yaşatmak adına çok önemli bir etkinlik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca derece giren ve katılım gösteren tüm sporcu kardeşlerimizi de kutluyorum” dedi.

Programın ardından Yanaz Köyü’nü gezerek köy sakinleri ile bayramlaşan Başkan Cemal Akın, Yanaz Köyü sakinlerinden Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Akalp ve ailesini evinde ziyaret etti.