Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, halk sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce İnkumu Tatil Belde ’sinde larva çalışması gerçekleştiren ekipler son olarak Gölbucağı ve Aladağ Mahalle’lerinde çalışmalarını sürdürdüler.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, etkili bir mücadele için haşerelerin ilaçlanmasına henüz larva dönemindeyken başladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Cemal Akın, “Vatandaşlarımız için sıkıntı oluşturan ve sağlık riski taşıyan haşerelere karşı, bu iş için görevlendirdiğimiz özel araçlarla kent merkezinde ve İnkumu tatil beldemizde çıkmaz sokaklar dâhil her yerde larva çalışması gerçekleştiriyoruz. Bu çalışma ile kara ve sivrisinekler henüz larva dönemindeyken ilaçlama yaparak çoğalmalarını önlüyoruz. Larva ilaçlama çalışmalarımıza haşereler için en uygun çoğalma ortamı olan dere kenarlarında, otluk, dikenlik, çalılık, ağaçlık ve benzeri noktalar da yoğunlaşarak devam ediyoruz. Daha önce İnkumu Tatil Beldemizde larva çalışması yapan ekiplerimiz Gölbucağı ve Aladağ Mahallelerimizde çalışmalarını sürdürdüler. Belirlemiş olduğumuz program çerçevesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.