Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Demirciler Mahallesi’nde Müfide Yaylalı’nın usta öğreticisi olduğu El Nakışı Kursu’nu ziyaret etti.

Ziyarette Meclis Üyesi Adayı Nuran Akmaz ve Demirciler Mahallesi Muhtarı Şeref Lülleci’de hazır bulundu. Belediye çalışmalarının konuşulduğu ziyarette Başkan Cemal Akın kursiyerlerin talep ve önerilerini dinledi.

Ziyarette açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşların nerede olurlarsa olsunlar, belediyeye ihtiyaç duydukları her noktada emirlerine amade olduklarını söyledi.

Akın açıklamasında “ El emeği göz nuru el sanatı ürünlerimizi nesilden nesle aktarılmasını siz değerli hanımefendilerin rolü çok büyük. Sizlere katkılarını için çok teşekkür ediyorum. Bartın Belediyesi olarak bizlerde hanımefendilerin hem ev ekonomilerine katkıda bulunmaları hem de geleneksel el sanatlarımızın tanıtımını yapmak amacıyla birçok çalışma yürütüyoruz. Geleneksel el işlerimizi yaşatan tüm hanımefendilerin ihtiyaç duyduğu her noktada gereken desteği vermeye hazırız. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim“ dedi.