Zabıta Müdürlüğü ekipleri yayımlanan genelge ile yeniden faaliyete başlayan erkek ve kadın kuaförleri ile güzellik salonlarında denetim gerçekleştirdi. Ekipler, işletme sahipleri ve çalışanlarına kurallara uygulamaları yönünde uyarılarda bulundu.

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, COVİD-19 salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında Mart ayında faaliyetleri durdurulan ve yayımlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle yeniden hizmet sunmaya başlayan berber-kuaför salonlarını denetlediler. Maske kullanımı, randevu sistemiyle hizmet verme, sosyal mesafenin korunması gibi konularda denetimler gerçekleştiren ekipler ayrıca uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verdiler.

Yapılan denetiler hakkına bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın” Uzun bir ardan sonra erkek ve kadın kuaförleri ile güzellik salonları hizmete açıldı. Halkımızın bu hizmetlerden yararlanırken herhangi olumsuz bir durum oluşmaması adına bizlerde üzerime düşen görevi yapıyor, ilgili işletmelerde denetimler gerçekleştiriyoruz. Denetimlerimize aralıksız devam edeceğiz” dedi.