Toplu çöpün çok çıktığı alanlarda çöp konteynerlerini yer altına alan Bartın Belediyesi son olarak Kemerköprü Mahallesi 923. Sokak’a yeraltı çöp konteynerleri yerleştirdi.

Bartın Belediyesi çöp konteynerlerinin yer altına alınması çalışmalarına Kemerköprü Mahallemizde 923. Sokak’ta devam etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, toplu çöpün çok fazla çıktığı noktalarda çöpleri yeraltına aldıklarını, bu çalışma ile oluşan koku, çöp suyu sızıntısı ve görüntü kirliliğinin önüne geçildiğini söyledi. Akın, açıklamasında “ İlimizin daha çağdaş bir çehreye kavuşması adına başlatmış olduğumuz yeraltı çöp konteyneri yerleştirme çalışmalarımızı Kemerköprü Mahallemizde 923. Sokak’ta devam ettik. Kapakları otomatik sistemle kapanan, ayakla açılan pedal sistemine sahip yeraltı çöp konteynerleri ile bölgede oluşan koku, çöp suyu sızıntısı ve görüntü kirliliğinin önüne geçmiş olacağız. Yeraltı çöp konteyneri yerleştirme çalışmalarımıza toplu çöpü çıktığı başka noktalarda da devam edeceğiz.” dedi.