Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çöp konteynerlerinde bakteri ve virüslere karşı Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfekten maddelerle önlem amaçlı dezenfektasyon çalışması gerçekleştiriyor.

Periyodik olarak sürdürülen cadde ve sokak yıkamalarına devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bir yandan da çöp konteynerlerinde dezenfekte ve yıkama çalışmaları gerçekleşiyorlar. Ekipler son olarak Gölbucağı Mahallesi Eski Hastane Caddesinde konteyner dezenfekte ve yıkama çalışmaları gerçekleştirdi.

Çalışma hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,”  COVİD-19 salgını tedbirleri kapsamında beledimiz sınırları içinde ki tüm çöp konteynerlerinde dezenfekten çalışması gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz tarafından boşaltılan çöp konteynerleri yıkandıktan sonra bakteri ve virüslere karşı Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfekten maddelerle dezenfekte ediliyor. Gölbucağı Mahallesi Eski Hastane Caddesinde çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz bu bölgede ki çalışmalarını tamamladıktan sonra hazırlamış olduğumuz program dahilinde diğer mahallelerimizde çalışmalarına devam edecekler” dedi.