Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde devam eden çalışmaları inceledi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni dönem projeleri arasında yer alan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde devam eden çalışmaları inceledi. Turgut Işık Caddesi’nde bulunan Bartın Belediyesi’ne ait 4 katlı binada hayata geçirilecek olan projeyi çok önemsediğini belirten Başkan Akın; “Yeni dönem projelerimizden bir tanesi olan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi projemizi hayata geçiriyoruz. 4 katlı belediyemize ait binamızda düzenleme çalışmaları devam ediyor. Tamamlandığında ilimiz önemli bir esere daha kavuşmuş olacak” dedi.

“Benim Çok Önemsediğim Bir Proje”

Müzelerin il turizmi açısından önemine de değinen Başkan Akın; “Böylesine önemli olan bu projemizle ilgili binada devam eden yenileme çalışmalarını yerinde inceledim. Bu gerçekten benim çok önemsediğim bir proje. Bu müze ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi unutmamak, onların hatıralarını yaşatmak adına çok önemli. Bir diğer önemli husus da müzeler illerin tanıtımını sağlıyorlar. Müzeler il turizmi açısından bir kazanç oluyor. Müzemiz çalışmalar tamamlandığında bu amaca hizmet edecektir” diye konuştu.

“Çalışmalarımızı Tüm Hızıyla Devam Ettiriyoruz”

Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde ki çalışmaların kısa sürede tamamlanacağının müjdesini veren Akın; “İlimizi müzeler şehri yapmak istiyoruz. Bartın Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ederek 2018 yılında ilimize Kent Müzesi’ni kazandırdık. Halkımızın gösterdiği ilgi ve alaka çok yüksek. Müzemiz ilimize gelen misafirlerimizin de uğrak yeri oldu. Bu nedenle turizmin gelişmesi açısından da çok önemli bulduğumuz müzelerin sayısını artırmak adına Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde ki çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettiriyoruz. Kent Müzesi’nin ardından bu güzel projeyi de en kısa zamanda şehrimize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.