Bartın Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilimizde etkisini gösteren kar yağışı sonrası çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler aralıklarla devam eden kar yağışına karşı bütün ekipleri seferber ederken, oluşabilecek olumsuzluklara karşı her türlü önlemleri alıyor. Kar yağışı başladığı ilk andan itibaren hızla sahaya çıkan ve şehrin dört bir yanına dağılan ekipler, şehir içi ulaşımda sorun yaşanmaması için büyük mücadele veriyor. 29 ayrı araç ve 300 personele 3 vardiya görev yapan ekipler, ana arterlerden başlayarak, cadde ve sokaklarda hummalı şekilde kar temizleme çalışması yürütüyor.

“Tüm Çalışmalar Eksiksiz Bir Şekilde Yerine Getiriliyor”

Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER) koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “Hafta sonu etkisini artıran kar yağışından vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için yoğun mesai harcıyoruz. 24 saat esasına göre 3 vardiya şekilde çalışan ekiplerimiz 29 ayrı araçla hizmet veriyorlar. Başta Devlet Hastanesi, Kadım Doğum Hastanesi, TOKİ, Esentepe, Orduyeri, Aladağ, Kırtepe ve Kemerköprü ve mahallelerimizin yüksek kesimleri olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda 100 kişilik personelimizle çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Halkımıza sorunsuz ve kaliteli hizmet sunabilmek için gereken tüm çalışmalar eksiksiz bir şekilde yerine getiriliyor. Vatandaşlarımız olası mağduriyetlerine karşı  0378 2273811 nolu telefonu arayarak iletebilirler” dedi.