Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kanlıırmak Caddesi’nde temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yol ve kaldırım kenarlarında ve ağaç diplerinde uzayan yabani otların oluşturduğu görüntü kirliliğini önlemek için başlattığı temizlik çalışması devam ediyor. Kent merkezinde ki çalışmalar kapsamında son olarak Kanlıırmak Caddesi’nde temizlik çalışması gerçekleştiren ekipler, yeşil alanlardan yaya yollarına uzanan ve kaldırımlarda çıkan yabani otları temizleyerek, görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı.

İhtiyaç duyulan diğer noktalarda devam edecek

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “Kent merkezimizde temizliğe azami derecede özen göstermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda da birçok çalışma gerçekleştirdik. Son olarak da Kanlıırmak Caddesi’nde temizlik çalışması yaptık. Belediye olarak kaldırımlarda, orta refüjlerde, yol kenarlarında ve kavşaklarda görüntü kirliliğine sebebiyet veren yabani otların temizliğini yapıyoruz. Bu otlar görüntü kirliliği oluşturduğu gibi vatandaşlarımızın sağlığını da tehdit ediyor. Bu otların arasında çeşitli atıkların gizlenip mikrop üremesinede sebebiyet verdiği aşikar. Be nedenle ot temizliğiyle ilgili çalışmaları önemsiyoruz. Çalışmalarımız ihtiyaç duyulan diğer noktalarda da devam edecek. Bu çalışmalarımızda görev alan tüm personelimize teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.