Göreve geldiği 2009 yılından itibaren kent tarihini gözler önüne sermek amacıyla birçok çalışmayı ilimize kazandıran Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 3. döneminde de projelerine yenilerini ekliyor. Şehrimizin tarihi yerlerinden biri olan Yalı İskelesi en eski haline dönüştürülmek üzere restore edilirken çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde 45 yıl aradan sonra 12 metrelik bir çektirme indirilen iskelede vatandaşların ve çocukların gezinti sırasında ırmağa düşme tehlikesine karşı korkuluklar yerleştiriliyor.

Çalışma hakkında açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Yapım çalışmaları devam eden Yalı İskelesi’ne, vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın gezinti sırasında ırmağa düşme tehlikesine karşı korkuluklar yerleştiriyoruz.  Yaklaşık 130 metre uzunluğunda ki ırmak kenarında ki bölüme 70 adet demir korkuluklarla önlem alacağız.   Çok uzun yıllar Osmanlı’ya çektirme yapan şehrimiz için Yalı İskelesi çok önemli bir tarihi değere sahip. Bu değeri gün yüzüne çıkartarak gözler önüne sermek istiyoruz” dedi.