Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile projelendirilen Yalı İskelesi’nde çalışmalar başladı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Yalı İskelesi’nde altyapı çalışmaları başlatıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından proje alanının yağmursuyu hattı düzenlenirken çalışmaları Belediye Başkan Vekili Semih Kaptan ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç yerinde inceledi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Altyapı çalışmalarının ardından Yalı İskelesinin restorasyonunuda kısa zaman için tamamlayarak tarihi bir değeri daha gün yüzüne çıkartmak istediklerini söyledi.

Akın açıklamasında”  Göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren birçok tarihi değerimizi gün yüzüne çıkarttık. Geçmişimizi yaşatmak adına her alanda çalışmalar gerçekleştirdik. Yalı İskelesi projemiz ile buna bir yenisini daha eklemek istiyoruz. İlimizin tanıtımı açısından da çok önemli olacağını düşündüğümüz bu projemizi en kısa zamanda ilimize kazandıracağız. Ekiplerimiz altyapı ile ilgili çalışmalara başladılar. Bu çalışmanın ardından Yalı İskelesinin restorasyonunu yaparak taş doku olarak kaplanan ve zamanla üzeri toprakla kapanan iskelemizi eski haline getirilerek getireceğiz.” dedi.