Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Yalı Bölgesi’nde ırmak üzerinde oluşan kirliliği temizledi.

Yalı Bölgesi’nde ırmakta oluşan kirliliğe Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından müdahale edildi. Bot ile kirlilik oluşan bölgeye gelen ekipler ekipmanlar yardımı ile atılan çöpleri topladı.

Çalışmaya ilişkin bilgi veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Her mahallemize program çerçevesinde görevlendirdiğimiz ekiplerimiz, her gün süpürme çalışmaları yaparak, tüm kova ve konteynırları boşaltıp çöp kaldırma çalışmaları yapmaktalar. Düzenli olarak gerçekleşen bu temizlik çalışmalarımızın yanında ırmak kenarları ve ağaçlık alanlarımıza da çöplerin atıldığını çevremizin kirletildiğini görmekteyiz. Bu sebeple ekiplerimizi düzenli olarak ırmak kenarlarını ve ağaçlık alanları da temizlemek üzere görevlendiriyoruz. Bu çalışmalarımızın yanı sıra ırmağımıza atılan çöpleri de temizliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı özellikle eşsiz güzelliğimiz ırmağımıza ve çevresine çöp atılmaması konusunda daha duyarlı olmaya, her sokakta birçok yerde bulunan kovalar ve konteynırlarımız dışındaki noktalara çöp bırakanları uyarmaya davet ediyoruz” dedi.