Covid-19 virüsü salgın tehlikesine karşı kentin her noktasında denetim faaliyetlerini sürdüren Bartın Belediyesi, inşaat şantiyelerinde de denetim yaptı.

Bartın Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından Korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında kent gelenindeki şantiyeler denetlendi. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri ile koordineli bir şekilde gerçekleştirilen denetimlerde ekipler, inşaat alanlarını tek tek yerinde inceledi. Yapılan denetimler kapsamında inşaat alanlarında tedbir kuralları başta olmak üzere birçok konuda uyarılar yapıldı.

“Denetimlerine Aralıksız Devam Ediyoruz”

Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şu ifadeleri kullandı; “Korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında şantiyelerin denetimlerine aralıksız devam ediyoruz. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teknik personelimiz, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte yürüttükleri ortak çalışma ile kent merkezinde ki şantiyelerin denetimini gerçekleştirdiler. Görev alan personelimize teşekkür ediyorum.

Önlemlere Uyulup Uyulmadığı Kontrol Edildi

Tabii denetimlerimiz her alanda devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde de esnaflarımıza yönelik denetimlerimiz olmuştu. Bu denetimlerde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Şantiyelerde de Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla hayata geçirilen önlemlere uyulup uyulmadığına bakıldı. Şantiye alanlarında sosyal mesafenin korunması, ortak kullanım alanlarındaki temizlik ve hijyen kuralları, maske kullanımı ve ateş ölçülmesi gibi uyulması gereken kurallar büyük önem arz ediyor. Zorlu salgın sürecini hep birlikte kurallara uyarsak atlatabiliriz. Bu kapsamda denetleme çalışmalarımızı düzenli olarak gerçekleştireceğiz.”