Bartın Belediyesi ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde İnkumu Tatil Beldesi’nde başlanan yaz sezonuna hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülürken çalışmalar kapsamında piknik alanı, kaldırımlar, ara sokaklar ve refüjlerde uzayan yabani otlar temizlenip çöp konteyneri, kaldırımlar ve araç yolu dezenfektan maddelerle yıkanıyor.  Ayrıca plaj kum tarama işlemi ile temizlenirken devam eden çalışmaları Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’da yakından takip ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın İnkumu tatil beldesini en güzel şekilde vatandaşların istifadesine sunmak için ara vermeden çalışarak ne lazımsa yaptıklarını söyledi.

Akın açıklamasında “İnkumu Tatil Beldemizde başlatmış olduğumuz temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarımıza 40 personelimiz ile devam ediyoruz. Plajdan, piknik alanına, kaldırımlardan araç yoluna her noktada çalışma gerçekleştiriyoruz. İçinde bulunduğumuz Covid-19 virüs salgını sürecini en kısa zamanda atlatarak halkımızın tatil beldemizden en iyi şekilde istifade edebileceğini umut ediyor, çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Yaşanabilir ve huzurlu bir tatil beldesi için yürüttüğümüz hayatı kolaylaştıran hizmetlerimiz ve temizlik çalışmalarımız devam edecek“ dedi.