Bartın Belediyesi yaptığı bir çok sosyal sorumluluk projesinin yanı sıra alışılagelmişin dışında farkındalık yaratan Hilal Kart ile Sosyal Market projesi ile tamamen ayrı bir konsept oluşturacak. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın birbirinden değerli 50+1 projelerinin içinde yer alan Hilal Kart, Sosyal Markette ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderecek.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, sosyal belediyecilik anlamında çok başarılı projelere imza attıklarını, Allah nasip eder vatandaşlar da teveccüh gösterirse, 2019-2024 yılları arasında ki yeni çalışma döneminde ihtiyaç sahiplerini Hilal Kar ve Sosyal Market ile buluşturacak. Başkan Akın konu ile konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Belediye Başkanlığı görevine başladığım andan bu yana sosyal belediyecilik vasfının çıtasını hep yükseklere çıkarttık. Vatandaşlarımızın istifadesine sunduğumuz projelerimizle ilklere imza attık. İhtiyaç sahiplerine yönelik bir çok sosyal projemizi geleneksel hale getirerek, ihtiyaç sahiplerine yalnız olmadıklarını, Bartın Belediyesi’nin gücünü her zaman hissetmelerini sağladık. Bartın için büyük ölçüde önem arz eden Sosyal Paylaşım Merkezi’ni eski itfaiye binasının yeniden düzenleyip, modernize ederek hizmete sunduk. Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri Birimlerinin bulunduğu Sosyal Paylaşım Merkezi iki katlı olan bina 430 metrekareden oluşuyor. Daha önce farklı merkezlerde sürdürdüğümüz projelerin bir çatı altında toplanmasıyla tek merkez olarak hizmet veriyor” dedi. Başkan Akın, tüm yardım ve hizmetler için ihtiyaç sahiplerini evlerinde ziyaret eden, sosyal yardım saha ekibinin oluşturulduğunu söyledi.

Hilal Kart Sosyal Market İle Buluşturacak

Belediye Başkanı Cemal Akın, “ İhtiyaç sahibi herkesin Hilal Kartı olacak. Hilal Kart sahibi vatandaşlarımıza; giyim, eşya, yakacak, gıda, temizlik malzemesi gibi yardımlar düzenli yapılacak. Sosyal Market hizmeti için eski öğretmenevi binasının bulunduğu yer yeniden düzenlenecek. Herkesin kaliteli tüketim malzemesi kullanması gerektiğine inanıyorum ve bu sosyal ilke çerçevesinde Bartın Belediyesi sosyal yardımlarını sürdürecek” dedi.