Bartın Belediyesi COVİD19 salgını tedbir çalışmaları kapsamında, Salı ve Cuma Günleri kurulan Galla Pazarı ve Kapalı Pazaryerini dezenfekte etti.

COVİD19 salgını ile mücadele kapsamında yürütülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdüren Bartın Belediyesi özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu kullanım alanlarında çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Salı ve Cuma günleri kurulan Galla Pazarı ve Kapalı Pazaryerini kurulumundan bir gün önce dezenfekte ediliyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşlara daha hijyenik ve sağlıklı ortamda alışveriş yapabilme imkanı sağlamak adına her Salı ve Cuma günleri hizmet veren Galla Pazarı ve Kapalı Pazaryerinde dezenfekte çalışmaları yaptıklarını, pazarların kapanması ile pazaryerlerini dezenfekte madde ile yıkadıklarını söyledi.

Akın açıklamasında “ Halk sağlığı bizim için çok önemli. Bu bilinçle tüm tedbir çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ekiplerimizi seferber etmiş durumdayız. Özellikle halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda da Salı ve Cuma günleri hizmet veren Galla Pazarı ve Kapalı Pazaryerini kurulmadan önce ve sonra  dezenfekte ediyoruz. “ dedi.